Persones adherides





 Josep Lluís Albiñana Olmos (Jurista; 1er President del Consell del País Valencià)
 Vicent Garcés Ramon (Enginyer agrònom; Eurodiputat del PSPV-PSOE)
 Laura Gassó Garcia (Funcionària Sindicatura de Comptes; filla del passatger nº 753 de l'Stanbrook)
 Satur Villanueva Oñate (Funcionari Universitat de València; familiar del passatger nº 753 de l'Stanbrook)
 Julia Murga Bocos (Periodista )
 J.J. Pérez Benlloch (Periodista)
★ Enrique Gómez (Librero; Presidente de ARMHA)
 Joan Sifre Martinez ( Sindicalista; es Secretari General de CCOO-PV)
 Vicent Garcia Devis (Periodista)
 Jesús Huguet Pasqual (Escriptor, socio-lingüista; Secretari del Consell Valencià de Cultura)
 Rómulo Castro Garcia (Cantautor, fill i net d'exiliats a Mèxic i Panamà)
 Mirta Nuñez Díaz-Balart  (Directora del Departamento de Historia de la Comunicación Social Universidad Complutense de Madrid)
 Antoni Mollà Orts ( Periodista, socio-lingüista, escriptor)
 Manolo Totxa (Periodista; Radio Klara)
 Francesc Viadel (Periodista)
 Juli Esteve Carbonell (Periodista; Info televisió)
 Francesc Bayarri  (Periodista;  escriptor)
 Mercedes Arancibia (Periodista, co-Directora del Crónica Popular)
 Libertad Montesinos Fernández (Periodista; Comunicació CGT-PV)
 Rosa Brines (Mitjans de Comunicació)
 Joan Dolz Balaguer (Cineasta, escriptor)
 Lluis Miquel Campos González (Cantautor; "Lluis Miquel i 4Z", ADI produccions)
 Manuel Molins Casaña (Dramaturg; Director teatral)
 Josep Vicent Maroto i Borrego (Enginyer agrònom, UPV)
 Ofelia Vila Hernandez
 Kamel Bereksi ( الطبيب metge, ha estat regidor de l'Ajuntament d'Orà)
 Ginés Saura Fernández
 Joan Ramón Peris (Enginyer tècnic agricola; President de IVIFA)
 Ricard Avellan Aguado (Tècnic de l'administració, President del Bloc Jaime I de l'Alcúdia)
 Cristina Escrivà  Moscardó (Gestora cultural, escriptora memorialista)
 Francisco Carrión Yagüe
 Lluís Batalla
 Natxo Costa
 José Ramón Valero Escandell (Profesor Titular del Departamento de Geografía Humana de la Universidad de Alicante).
 Joan Dolz Sánchez  (Traductor)
 Joan de Déu Martines Llinresa
 Antoni Mulet i Grimalt
 Beatriu Flores Llopis
 Domingo Martí Real (Soldador)
 Carlos Sánchez Almoguera (Llibreter)
 Isabel Rodrigo Julià (Editora)
 Amparo Ranch Sales (Musicóloga)
 José Micó Catalan (Metge)
 Natividad Castro Peña
 Carmen Torres
 Enric Codoñer Rodriguez (Empresari)
 Asunción Giner Durán (Maestra jubilada)
 Pilar Bonet Rosado (Profesora Universidad de València, jubilada)
 Manuel Pérez Rodriguez
 Francisco Sánchez Montoya (Instituto de Estudios Ceuties http://www.edicioneslibrosdeceuta.es)
 J. Antonio Bernabé  Pérez
 Javier Díaz Soro
 David Fernandez Martínez 
 Joan J. Marqués Guallart (Llibreter)
 Juan Gallego Sanz  (Presidente de Memòria Viva, Madrid)
 Sonia Subirats Silvestre 
 Hector Pastor Pastor
 Juan Boris Ruiz Nuñez
 Pablo Iglesias Nuñez
 Lluís Pujades Vicent
 José Osorio Palazuelos
 Pascual Llopis Morell
 Joan Sanxis Forriols (Professor IES)
 Cristòfor Martí Adell (Professor IES)
 Jose Luís Morro Casas
 Cecilio Alonso Alonso
 Encarna Marín Pérez
 Rosa-Juana Lillo Ruiz
 Juan Lillo Ruiz
 Rafael Lillo Rosenzweig
 Laura Alminyana Estors
 Ferran Melchor Ramón-Baviera
 Vicente Arocas Garcés
 Maite Ibañez
 Jose Manuel Rodríguez Victoriano
 Paco González Ramirez
 Antoni Espinós Quero
 Joan Alcàzar Garrido
 Romà Seguí Francés
 Carmen Marimón Llorca (Profesora Titular de lengua española UA)
 Annik Valldecabres Alberich
 Janne Valldecabres Alberich
 Alicia Vázquez Fernandez
 José Ramón González Parada (Sociologo)
 Manuela Mora Parra
 Vicenta Cervera (Catedràtica de Instituto)
 Emma Moreno Mora (Filòloga)
 Pasqual Moreno Mora (Dr. Inge, Agrònomo)
 Manfred Berbel Palomares (Economista)
 Lenin Lonari Rodríguez (Abogado)
 Alejandro Lendeiras (Empresario)
 Rosemary Ramos Sandoval (Economista)
 Jefferson Cevallos Rivera (Ing. Agrónomo)
 Jesus Nieves Valle (Ing. Pesquero)
 Miguel Herráez Roldan (Esp. Forestal)
 Galo Gallardo (Ing, Industrial)
 Maria Isabel Mestre (Estudiante)
 Julia Matos Astorgano (Tècnico audiovisual)
 Víctor Martínez Gómez (Profesor)
 Maria Carmen Anca Amo
 Jaume Mayor Salvi
 Josep Maria Domingo i Roig (Professor IES)
 Ludivina García Arias
 Sergio Escrivano (Ingeniero agrónomo)
 Mª Carmen Mendoza Garcia
 Cayetano Nuñez (Professor Universitat de València-Estudi general)
 Alberto Guerrero (Jesuita; Servicio Jesuita de Refugiados - Ecuador)
 Antonio Cabello Melendo (Jubilado)
 Jordi Castanyer Ciurana  (Net del passatger de l'Stanbrook  nº 1706)
 Aránzazu Torrecillas Martínez (PAS Universitat de València, familiar dels passatgers nº 416 i 1934)
 Josep Lluís Vañó Mataix (Professor secundària; net del passatger nº 416 de l'Stanbrook)
 Marga Farge (Psychologue; Bordeaux, hija de Andrés Gimeno Palacios, pasajero nº 328)
 Antonio Aznar (Ingeniero técnico agrícola)
 Lorenzo Federico Avella Reus (Profesor Universidad politecnica de Valencia)
 Jesus Cruz (Profesor Universidad de La Habana)
 Carmelo  Garcia (Profesor de universidad; Presidente de IEPALA)
 Carlos Gómez Gil (Professor Universitat d'Alacant)
 Isabel Esteve (Professora)
 José Ramón Olarieta (Professor Universitat de Lleida)
 Delioma Santana (Ingeniera Agrónoma; Tenerife)
 Agustin Jiménez Martin (Técnico)
 Elena Tellegea García (Profesora)
★ Luis Felipe Capellín Corrada (Documentalista)
 Elvira Gimeno Vidal (Filologia  Inglesa; sobrina del pasajero Andrés Gimeno Palacios, pasajero nº 328 de l'Stanbrook)
 Virginia Contreras López (Periodista)
 Mayte Alfaro Polo (Psicòloga)
 Josep Taronger i Assensi (Activista cultural, President de l'associació d'Amics de l'Alguer de València
★ Zoulikha Benkaakaa /استاذة لغة اسبانية و طالبة دكتراه تعاون دولي (filóloga hispánica, doctorando en cooperación internacional)
 Edmundo Ramos (Auxiliar de vuelo)
 Juan Manuel Feito Guerrero (Educador)
 Nelo Martínez Herraiz (Periodista)
 Alejandro Zarco Buelga (Estudiante de audiovisuales)
 Roberto Gil González (Comerciante, hijo de refugiaos en Oran, donde vivieron hasta 1992)
 Guillem Salvador Arnal (Periodista i músic)
 Antoni Vaño Mataix (Abogado)
 Joaquin José Martínez Sánchez (Profesor)
 Cristina Soler Crespo (Jubilada RTVV)
 Manuel Martínez Gimeno (Enginyer agrónom)
 Juan Campillo (Ex-bancario)
 Ana Maria Rey Tejerina (Profesora)
 Encarna Maroto
★ Daniel Bouchet (Economista; Inspector de trabajo,  Francia)
★ Nuria Duran ( Enginyera agrónoma; Investigadora en el IVIA)
★ Mohamed Kouidri   / الاجتماعي  / sociólogo; Universitat d'Orà)
★ Hector Ayala castro (Economista: Universidad de La Habana)
★ Bernat Bataller (Editorial)
★ Ximo Graña i Tormo (Professor)
★ Francesc Fenollosa i Ten (Professional del doblatge)
★ Rafel Arnal Rodrigo (Professor i cantant)
★ Francesc Pérez Vives (Ex professor d'institut, pensionista)
 Joan Ramon Crespo i Moret Professor IES, jubilat)
 Eva Regalado Sánchez (Médico)
 Carmen Pérez i Santamaria (Prejubilada)
 José Luis Buelga González (Psiquiatra)
 Juan José Martín Vallés
 Miguel Ors Montenegro (Profesor UMH)
 Juan Boris Ruiz Nuñez (Estudiante)
 Sal·lus Herrero i Gomar (Professor de filosofia)
 Cristina Soler Crespo (Traductora en inglés, francés y catalan)
★ David Segarra Soler (Documentalista)
 Saad Bouzid Fawzi (Estudiante; طالب)
 Gerardo Sánchez Ferrando (Periodista)
 Tania Magdalena Hernández Campos (Periodista i fotògrafa)
 Julio Ballesta Gimeno
 Manuel Brotons Aracil (Personal administración Universidad de Alicante)
 Julia Scrive Loyer (Estudiante filologia francesa)
★ Albert Vicent Moreno (Periodista)
 Josep Medina Rodrigo (Pensionista)
 Arturo Moreno de Vicente (Jubilado)
 Remedios Medina Alenda
 Angela Cano Iborra (Graduado social)
 Isidre Pérez i Garcia (Mestre jubilat)
 Aminda Pérez Marin (Publicista)
 Antonio Sanchez Pardines 
 Ulises Ruiz Ferrandiz (Médico-Prof. Universidad, hijo del pasajero nº 2026 del Stanbrook)
 José Ramón García Gandía (Arqueologo-Historiador)
 Helena Bonet Rosado (Arqueologa)
 Carlos Verdú Pérez (Jubilado, familiar de Francisco Alcaraz Soria, pasajero nº 1174 del Stanbrook)
 Esther López Barceló (Diputada EUPV a les Corts Valencianes per Alacant)
 Miquel Àngel Ramos i Dolç (Músic i periodista)
 Agustí Cerdà Argent
 Pilar Navarro i Borràs
 Maria Nuñez Blasco (Administrativa)
 Pedro Fuente Encijo (Enfermero)
 Angeles Serrano Rodríguez (Trabajadora Social)
 Eloy Arcas
 Maria Isabel Rueda
 Xavier Martí Ausejo (Docent)
★ David Sancho Cepero (Professor)
★ Enric Balaguer Pasqual (Professor)
 Monxo Vicente i Sempere (Periodista)
 Montse Serra Nadal (Educació)
 Joan Cantarero Sanz (Periodista)

 Tanya Valette (Cineasta)
 Russell Porter (Documentalista)

 Julia Sala Costa (Abogada)
 Amparo Sala Costa (Enfermera)
 Josep Miquel Martínez  (Dissenyador gràfic)
 Ximo Espinós (Escriptor)
 Maria Egea Muñoz (Profesora, pasajera superviviente nº 2388 del Stanbrook)
 Manuel Debón Belda (Médico)
 Maria-Silvia Fajarnés Fuster (Abogada)
 Eduardo Peris Mora (Catrd. Universidad)
 Maria Sierra Garcia de la Plaza Redondo
 Maria Teresa Gilaberte Franco
 Margaret Flaws
 Magin Gener Díaz (Transportista; net del passatger nº 316 de l'Stanbrook)
 Carlos Torres Prieto (Periodista)
 Salvador Enguix (Periodista)
 Teresa Àlvarez Aub
 Gaspar Clavel Díez (Fontanero)
 Ana Pérez Aragón (Auxiliar enfermeria)
 Inés López Mira (Matrona)
 Luís Àngel JimenaPérez (Estudiante)
 José Orduña García (Taxista)
 David Coronado Verdeguer (Contable)
 Francisca Pérez Guirado (Profesora)
 Andreu Camps i Figuerola (Educador especialitzat)
 Josep M Palomero Almela (Escriptor)
 Bernat Palomero Llopis (Estudiant)
 Jovi Lozano-Seser (periodista i escriptor)
 Eloy Martin Nieto (Impresor)
 Santiago Oset Arnau (Editor)
 Ramon Cànovas Calatrava (Jubilado)
 Joan Antoni Lloret Cantó (Jubilat)
 Rosa Vendrell Miret (Periodista, escriptora)
 Vicent Ortuño i Ginestar (Geògraf)
 Jordi Bigues (Periodista)
 Jose Vicente Castillo Garcia (Doctor historia)
 Maria José Molina Molina (Auxiliar administrativa)
 Vicent Arnau Sanz (Estudiant)
 Juan Salazar Bonet (Arqueólogo)
 Sofia Flores Ramírez (Enfermera)
 Victoria Fernández Díaz
 Raquel Ortiz Piñero  (Coordinadora Valencia laica)
 Carmen Mellado Rubio (Documentalista)
 Lucila Aragó Carrión (Informàtica)
 Jordi Doménech
 Concha Blat (Abogada)
 Dolores Cabra Loredo (Secretaria General de AGE)
 Ferran Soriano Tàrrega
 Jose Carlos Sánchez Jover (Periodista)
 Miguel Morata Fortea (Librero)
 Jose Luis Piquer Pérez
 Trevor Baker (Periodista)
 Carmen Barragan Perpinyà (Auxiliar d'infermeria)
 Jacinto Cazorla Cazorla (Consultor)
 Amaya Barrio Mira (Maestra Jubilada)
 Julián Marcelo (prof. universitario jubilado)
 Vicent Soler Alba (jubilat)
 Natalia Mellado Coves (Estudiante)
 Elisa Plaza 
 Francisco Pastor Pomares (politologo y economista)
 Mercedes Giuffré (Escritora y docente)
 Francisco Lago Cuesta (economista)
 Salvador Escarré Oliver (Bomber)
 Asunción Fernandez Gil
 Alfonso Campos Fernandez (estudiante)
 Daniela Valero Torregrosa (publicista)
 Rafa Alborch Bataller (Productor RTVV)
 Luís Botello Alvarez (Prof. Institut)
 Julian Lezcano (enfermero)
 Maria Milagros Garcia Paz (profesora) 
 Igor Aguirre Ruiz de Azúa (diseñador industrial)
 Reis Juan Esteve (periodista)
 Elias Alonso (jubilado)
 Naima Benaicha Ziani
 Arantza Alvarez (Guionista)
Julio Cesar Segui Rico
Maria Saez Cazorla
 Alfredo Martinez Gómez
 Maria Fernandez Perez
 Clara Ferrando i Estrella
 Mª Isabel Muñca Sanchis
 Nacho Sirera
 Juan Ortega
 Luisa Mª Begue Bayona
 Magda Tatay Palmi
 Maria Jesus Ciria López
 Maria Josefa Sales Sanchis
 Maribel Molina
 Carme López Pavia
 Isabel Marqués Garcia
 Ismael Garcia Ucles
 Francisco Escudero Galante
 Angels Jordà Botella
 Amparo Ferrando Porcar
 Josepa Baixauli Baixauli
 Sergi Rodriguez i Castello
 Julia Martí Vallbona
 Francisco Hueso Baltrina
 Manuel Felipe Tido Lasema
 Lali Biosca
 Jose Ignacio Pastor Pérez
 Societat Coral el Micalet
 Joan Garí Clofent
 Sifodil
 Glòria Marcos Martí
 Glòria Hernandez Marcos
 Vicente Vayá Olaya